Kładzenie nowych podłóg we własnym domu to bardzo poważne zajęcie. Jeżeli bowiem zrobimy to w niewłaściwy sposób, może się ona wypaczać i krzywić. Właśnie dlatego zadanie to warto zlecić profesjonalistom. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto zastanowić się, jaki rodzaj podłogi nas najbardziej interesuje:

- Wykładzina – jest to najtańszy, jednak także najszybszy sposób na nową podłogę. Wykładzinę wystarczy bowiem rozwinąć na ziemi oraz przymocować ją w kilku punktach przy pomocy specjalnego silikonu. Rozwiązanie to jednak nie jest zbyt trwałe i eleganckie.

 

 

- panele podłogowe – stanowią doskonałą alternatywę dla parkietu. Są one także o wiele tańsze oraz łatwiejsze do położenia. Swoim wyglądem świetnie imitują prawdziwe drewno, dzięki czemu są eleganckie i szykowne. Zalecane każdemu, kto chce mieć nową podłogę szybko i na lata.

 

 

 

- parkiet – jego położenie jest już bardzo trudne i wymaga ogromnego doświadczenia. W przeciwnym wypadku nasze klepki będą się wypaczać i nieprzyjemnie trzeszczeć. Jest to bardzo trwała metoda, gdyż przeciętny parkiet wytrzymuje zwykle nawet do 15-20 lat.